Nowy Classic Shell z bardziej rozbudowanym menu start

Jednak wystarczy zainstalować Classic Shell, aby przycisk start i klasyczne rozwijane menu wróciło na swoje miejsce. Zupełnie jak w Windows 7... no, prawie. Do tej pory Classic Shell wyświetlał nieco uproszczone menu start, przypominające bardziej wersję znaną z Windows XP, niż z Windows 7.

Jednak dziś pojawiła się nowa wersja aplikacji – Classic Shell 3.9 w wersji beta, która wg twórców jest pierwszą zapowiedzią Classic Shell 4.0. Najważniejszą zmianą jest nowe menu start, które teraz bardziej przypomina to, co pamiętamy z Windows 7. Aplikacje mogą być wyświetlane wewnątrz rozwijanego menu. Zobaczymy tam także wyniki wyszukiwania oraz nowy przycisk wyłączania komputera.

Ponadto nowa wersja wprowadza opcję wyszukiwania plików i programów, pojawiła się też opcja wyświetlania najczęściej używanych programów. Ponadto aplikacje mogą być przypinane bezpośrednio z eksploratora, a nowe aplikacje jak w Windows 7 są oznaczone żółtawym kolorem. Listę wszystkich zmian

znajdziecie tutaj

zaś aplikacja jest do pobrania z oficjalnej strony

(duży, czerwony przycisk).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.