Nvidia Shield: mamy nową datę premiery!

Długie oczekiwanie w końcu dobiega końca. Nowy gracz na rynku przenośnych konsol do grania zacznie być rozsyłany do pierwszych klientów od 31 lipca.

Androidowa konsola Shield zaskoczyła nas wszystkich. Nie dość, że to zupełnie nowy gracz na tym konkretnym rynku, to na dodatek jest nim Nvidia, czyli firma, która raczej polega na partnerach, a nie bezpośredniej sprzedaży. Konsola miała dotrzeć do pierwszych klientów już 27 czerwca, ale Nvidia musiała zmienić datę premiery z uwagi na problemy z jednym z dostawców podzespołów.

Wygląda na to, że problem został rozwiązany, bowiem konsola ma się pojawić w rękach pierwszych graczy już 31 lipca. Shield wyposażony jest w procesor Tegra 4, system Android Jelly Bean, 5-calowy wyświetlacz, gamepadowe przyciski i joysticki i możliwość strumieniowania gier ze Steama przez WiFi. Cena: 299 dolarów.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.