Oculus Rift będzie darmowy?

Brendan Iribe, prezes firmy Oculus wierzy, że w niedalekiej przyszłości, cena gogli do wirtualnej rzeczywistości będzie tak niska, że urządzenie stanie się czymś powszechnym.

Marzymy o tym, by Oculus Rift był darmowy – mówi Iribe. – Oczywiście niemożliwe jest zrealizowanie tego celu od samego początku. (…) Ale wyobraźmy sobie grę rozgrywającą się wyłącznie w wirutalnej rzeczywistości, w którą wszyscy uwielbiają grać, a na której my sami zarabiamy powiedzmy 10$ miesięcznie. W pewnym momencie nasz sprzęt zacznie tanieć, my zarobimy na grach jeszcze więcej i wtedy będziemy mogli Oculus Rift udostępnić bezpłatnie”.

Na chwilę obecną jednak Oculus Rift jest kompatybilny wyłącznie z pecetami, ale firma wierzy, że tacy giganci jak Sony i Microsoft niedługo również dostrzegą potencjał hełmów do wirtualnej rzeczywistości i nawet jeśli nie będą zainteresowane współpracą z Oculusem to stworzą własne odpowiedniki urządzeń, które z kolei napędzą cały rynek i przyczynią się do wzrostu zainteresowania tej sfery branży elektronicznej rozrywki.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.