Od dziś abonaneci sieci PLAY mogą wygodniej kupować aplikacje na Androida

PLAY jako pierwszy operator w Polsce rozpoczął we współpracy z Google wdrożenie innowacyjnej metody płatności direct billing. Koszt aplikacji, gier i książek, jakie abonent zdecyduje się kupić w Google Play zostanie doliczony do rachunku telefonicznego.

Aby skorzystać z usługi należy być abonentem sieci PLAY (niestety nie dotyczy to jeszcze ofert prepaid) oraz posiadać telefon z aktywnym kontem Google. Przy wyborze płatności w Google Play będziemy mogli wybrać czy chcemy zapłacić za aplikację przy pomocy karty lub czy chcemy skorzystać z nowej usługi „Dopisz do rachunku”. Z regulaminu możemy wyczytać, że każdy abonent otrzyma maksymalny miesięczny limit płatności uzależniony od wysokości jego abonamentu, ale po wpłaceniu kaucji będzie można go zwiększyć.

W pierwszej fazie wdrażania dostęp do usługi otrzymają losowo wybrani abonenci. W przeciągu kilku tygodni „Dopisz do rachunku” stanie się dostępne dla wszystkich.

0
Źródło: Blog Play
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.