Prawie połowa informatyków chce zmienić pracę

Czerwcowy indeks zaufania pracowników pokazuje, że wśród amerykańskich przedstawicieli sektoru IT w pierwszym kwartale tego roku znacznie spadło zaufanie do bezpieczeństwa pracy i zatrudnienia.
fot.www.neowin.net

fot.www.neowin.net

Indeks został przeprowadzony na podstawie ankiety firmy Randstat Technologies, w której wzięło udział 183 pracowników zatrudnionych w branży IT.

Prawie połowa respondentów (46 %) zamierza szukać nowej pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ta sama grupa uważa też, że gospodarka robi się coraz słabsza, a dodatkowo większość (55%) zauważyła, że miejsc pracy w branży IT także robi się coraz mniej.

Pomimo spadku optymizmu wśród pracowników (ponad ćwierć ankietowanych uważa, że w przyszłym roku straci pracę) pozostałe prognozy podkreślają, że liczba ofert pracy wymagających wyższego wykształcenia w dziedzinie informatyki będzie znacznie przewyższać liczbę samych absolwentów.

Raport można obejrzeć pod TYM linkiem.

0
Źródło: thomasnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.