Problemów Google’a z UE ciąg dalszy

Google przedstawił "niewystarczające argumenty" komisji antymonopolowej Unii Europejskiej. Ta dalej uważa, że jego wyszukiwarka może łamać lokalne prawo.

Stwierdzam, że propozycje wysłane nam przez Google’a nie są wystarczające, by rozwiać nasze wątpliwości — stwierdziła komisarz Joaquin Almunia. Internetowy gigant zaproponował Unii Europejskiej bardziej czytelne oznaczanie własnych usług w wynikach wyszukiwania, a także łącza do konkurencyjnych wyszukiwarek, które miałyby być wyświetlane w wyszukiwarce Google. Najwyraźniej to wciąż za mało.

Nasza propozycja złożona Komisji Europejskiej zdecydowanie usuwa cztery wskazane przez nią problemy — stwierdził Al Verney, przedstawiciel Google’a. Dodał jednak, że jego firma będzie prowadziła dalsze negocjacje z Komisją.

Google’owi za naruszenie unijnego prawa antymonopolowego grozi pięć miliardów dolarów kary. Komisja zarzuca Google’owi, że ten wykorzystuje swoją dominującą pozycję na rynku wyszukiwarek internetowych, by promować za jej pomocą w sposób nieuczciwy inne swoje usługi.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.