Przekrój obiektywu Zeiss z Lumii 1020

Nokia Lumia 1020 jest wyposażona w nietypową matrycę o rozdzielczości 41 Mp, która może robić zdjęcia o rozdzielczości 34 Mp (16:9) lub 38 Mp (4:3).

Ponadto aparat wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 5 Mp, gdzie na jeden widoczny piksel przypada 7 pikseli matrycy, co przekłada się na znacznie lepszą jakość fotografii. Takie zdjęcia są ostre i mają wyjątkowo niski poziom szumu.

Lumia 1020 ma też nietypowy obiektyw wykonany przez firmę Zeiss. Składa się on z 6 elementów, w tym 5 plastikowych i 1 szklany. Jest to bardziej skomplikowana konstrukcja w porównaniu do Nokii 808, której aparat wyposażony był tylko w 5 elementów.

Jeden z redaktorów

The Phoblographer

postanowił bliżej przyjrzeć się obiektywowi nowej Lumii i napisał do firmy Zeiss, aby ta udostępniła schemat budowy obiektywu, by można było popatrzeć na ułożenie soczewek. W odpowiedzi dostał nie do końca to chciał. Firma przysłała zdjęcie przeciętego obiektywu wraz z matrycą. Widać na nim wyraźnie matrycę, 5 plastikowych elementów oraz jeden szklany znajdujący się na samej górze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.