Przenośna oczyszczalnia powietrza

Pogłębiający się z roku na rok efekt cieplarniany, będący jednym z efektów zanieczyszczenia powietrza nie rysuje przed nami różowej przyszłości. Co roku z powodu zanieczyszczeń atmosfery umiera ponad 3 miliony osób. Jeśli nie zaczniemy inwestować w ekologię sami doprowadzimy do swojej zagłady. Alexandr Kostin - półfinalista konkursu Electrolux - proponuje, by każdy z nas nosił na swoim nadgarstku ... drzewo.

Na obszarach miejskich zanieczyszczenie powietrza staje się coraz bardziej uciążliwe. Problemy z oddychaniem ma coraz więcej ludzi. Dlatego Alexandr Kostin postanowił stworzyć coś, co pozwoli każdemu człowiekowi z osobna pomagać w walce z dwutlenkiem węgla. Hand Tree to bransoletka, która dzięki zamieszczonemu w niej filtrowi zwraca oczyszczone powietrze tworząc własną atmosferę wokół danej osoby, wydzielając jednocześnie wcześniej sprecyzowany przez użytkownika zapach. Jeśli każdy mieszkaniec aglomeracji miejskiej nosiłby takie urządzenie wszyscy moglibyśmy oddychać łatwo i przyjemnie. Bransoletki to tylko początek – równie dobrze można stworzyć ekologiczne wisiorki, paski czy okulary.

0
Źródło: Yankodesign
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.