Robot malujący akwarelami skonstruowany przez 12-latkę

Dzięki inwencji 12-letniej Sylvii Todd i współpracy z laboratorium Evil Mad Scientist (EMSL) najmłodsi fani robotyki mogą wykorzystać WaterColorBot do stworzenia kopii akwareli lub stworzyć na komputerze własne dzieło i obserwować w czasie rzeczywistym jak przetwarza je robot.
WaterColorBot

WaterColorBot

WaterColorBot powstał po to, by najmłodsi mogli najpierw sami pobawić się w inżynierów (robot sprzedawany jest w częściach, które należy samemu złożyć), a następnie używać go jako drukarki do swoich własnych arcydzieł. Robot potrafi bowiem stworzyć kopię namalowanych wcześniej akwareli lub malować w czasie rzeczywistym to, co dziecko rysuje w programie komputerowym.

Całość wykonana jest z drewnianej sklejki, pary silników połączonych przewodami umożliwiającymi poruszanie się pędzli wzdłuż osi X i Y oraz płytki sterowniczej EiBotBoard. Do tego nie wymaga żadnych specjalnych materiałów – do malowania potrzebny jest zwykły pędzelek, standardowy zestaw akwareli, jaki z łatwością dostaniemy w sklepie oraz papier.

WaterColorBot został błyskawicznie sfinansowany na Kickstarterze. Akcja trwa jeszcze 27 dni – najtańszy zestaw można zakupić za minimalną cenę 295$ + koszty przesyłki.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.