Samsung ma nowego, gigantycznego klienta

Samsung oraz agencja FBI są bardzo bliskie zawarcia umowy, na mocy której firmowymi telefonami agentów stałyby się modele z linii Galaxy.

Federalne Biuro Śledcze zatrudnia przeszło 35 tysięcy pracowników, więc jest ogromną „firmą” z dużym potencjałem biznesowym. Do tej pory zdecydowana większość agentów i pracowników korzystała ze smartfonów BlackBerry, jednak to najprawdopodobniej wkrótce się zmieni. FBI dogaduje się bowiem z Samsungiem, który oferuje swoje smartfony z linii Galaxy ze specjalną nakładką na Androida – Samsung Knox, która pozwala uruchamiać aplikacje w bezpiecznym trybie. Mimo tego, analitycy są dość zgodni, że jeśli dojdzie do skutku, to będzie to niedobry manewr agencji FBI, bowiem Android nie jest bezpiecznym systemem.

Dla BlackBerry byłaby to kolejna katastrofa na ogromną skalę. W zeszłym roku amerykański urząd imigracyjny, który zatrudnia 17600 pracowników, zrezygnował z telefonów kanadyjskiego producenta na rzecz iPhone’ów.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.