Smartfon niczym zegarek

Gdy na portalu 91mobiles.com przeprowadzono konkurs, dotyczący wizji przyszłości telefonu Nokii następnej generacji, uczestnicy podzielili się w 500 tweetach swoimi pomysłami. Do przygotowania poniższej wizualizacji wybrano najlepsze z nich. Czy tak będą wyglądały telefony przyszłości?

Projekt wykorzystuje 5-calowy, elastyczny ekran OLED o pełnej rozdzielczości HD (stąd 1080 w nazwie) , który zakładałoby się na rękę jak bransoletkę czy zegarek. Czterordzeniowy procesor i 2 GB RAMu pozwoliłyby płynnie oglądać filmy HD, grać w wysokobudżetowe gry i cieszyć się ogólną wielozadaniowością. Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową Nokia Lumia 1080 korzystałaby z sieci 2G/3G/4G LTE, Bluetooth’a, Wi-Fi, GPS i NFC. Smartfon byłby też wyposażony w baterię o pojemności 2500 mAh. Dla entuzjastów fotografii telefon posiadałby także 13-megapikselowy aparat z lampą błyskową i optyczną stabilizacją obrazu.

Koncept bez wątpienia interesujący, ale czy praktyczny? Czy obciążanie nadgarstka urządzeniem o wadze około 150 g. nie byłoby zbyt uciążliwe? Co myślicie o takim pomyśle?

0
Źródło: 91mobiles.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.