Świętujemy trzydzieste urodziny NES-a!

Nintendo Entertainment System (NES) został wprowadzony na rynek dokładnie 30 lat temu. Do dziś wydawane są gry, które są kontynuacjami tych zaprezentowanych właśnie na tej konsoli.
NES
NES

Kto z was pamięta NES-a? Zapewne znaczna część z naszych starszych Czytelników korzystała z jego podróbki, czyli rodzimego Pegasusa, ale jesteśmy przekonani, że mieliście z tą konsolą styczność w dzieciństwie (a może macie i po dziś dzień?).

Konsola NES była absolutnym hitem rynkowym, dając radość dzieciakom na całym świecie. Gry takie jak Zelda, Castlevania, Super Mario Bros czy Contra zostały spopularyzowane przez Nintendo właśnie poprzez to znakomite urządzenie.

Niestety, Nintendo lata świetności ma już dawno za sobą. Firma obecnie promuje konsolę Wii U, która choć jest innowacyjna i posiada wiele znakomitych gier na wyłączność, przegrywa walkę o rynek z PlayStation 3 i Xboxem 360.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.