Testy baterii Samsunga Galaxy S4 Active

Serwis GSMArena opublikował testy baterii telefonu Samsung Galaxy S4 Active. Jest to bliźniacza konstrukcja do klasycznego S4, ale przeznaczona dla osób uprawiających sport i potrzebujących nieco bardziej wytrzymałego telefonu.

Active dzieli większość podzespołów z klasyczną odmianą S4. Oba telefony mają taką samą baterię 2600 mAh, taki sam procesor Snapdragon 600 i zupełnie różne wyświetlacze. W Galaxy S4 znajduje się AMOLED, zaś w wersji Active – LCD. Oba ekrany mają taką samą rozdzielczość 1080p.

Okazuje się, że zmiana ekranu ma gigantyczny wpływ na zużycie baterii. W przypadku rozmowy telefonicznej, gdzie ekran jest wygaszony, oba urządzenia uzyskały podobny czas. 16 godz. 40 min. w przypadku wersji Active i 18 godz. 3 min. w przypadku klasycznego S4. Podobnie było w przypadku przeglądania Sieci. Oba smartfony wytrzymały w okolicach 7 godz. 30 min.

Prawdziwa różnica pojawiła się dopiero w przypadku odtwarzania filmów. Gdy obraz zawiera dużo ciemnych scen, AMOLED pokazuje swoje możliwości. Klasyczny S4 z tym ekranem mógł odtwarzać filmy aż przez 12,5 godziny, zaś wersja Active z LCD wyłączyła się już po 7 godzinach. Pełne porównanie

znajdziecie tutaj

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.