Tysiące ugód Microsoftu z piratami

Microsoft nie od dziś stara się walczyć ze sprzedawcami nielegalnego oprogramowania. Dziś ogłosił, że w przeciągu ostatniego roku fiskalnego, który zakończył się 30 czerwca, zawarł 3265 ugód.

Według oświadczenia Microsoftu, tylko 35 z 3265 zawartych ugód ze sprzedawcami nielegalnego oprogramowania, dotyczyły rynku Stanów Zjednoczonych. Reszta pochodzi z innych krajów. Jednym z nich, o którym Microsoft wspomina, są Chiny.

W swoim oświadczeniu prasowym Microsoft podaje za przykład chińską firmę Ningbo Beyond Group, która wykorzystywała nielegalne kopie Windows, Windows Server, Office i Visual Studio, z którą „z zadowoleniem rozwiązał problem ugodowo”.

Microsoft dodał również, że od roku 2005 otrzymał 450 tysięcy raportów o wykorzystywaniu nielegalnego oprogramowania, które nieraz miało wbudowane w sobie wirusy i inne formy szkodników.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.