Utilite: Cywilizowany odpowiednik Raspberry Pi?

Utilite to niewielki komputer (5,3x3,9x0,8 cm), który można bez żadnego problemu schować za monitorem tak, by nikt nie zauważył że w ogólne mamy na biurku komputer.

Wewnątrz urządzenia znajduje się 1-, 2-, lub 4-rdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 – Freescale i.MX6 taktowany zegarem do 1,2 GHz. Ponadto urządzenie ma do 4 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności do 512 GB, a także slot micro SD do 128 GB.

Nie zabrakło też dwóch gniazd HDMI 1.4 umożliwiających wyprowadzenie obrazu 1080p. Do komunikacji urządzenie może wykorzystać 2 porty Gigabit Ethernet, kontroler 802.11n oraz Bluetooth 3.0. Są również 4 gniazda USB 2.0, micro USB OTG.

Cena urządzenia została ustalona na 99 dolarów, jednak na pewno za tą cenę nie dostaniemy najlepszej konfiguracji. Choćby dlatego, że 99 dolarów to obecnie koszt zakupu dysku SSD o pojemności 128 GB. Zamówienia będą przyjmowane od Sierpnia, więcej informacji znajdziecie

na stronie producenta

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.