Valve pomoże młodym ludziom wejść do branży gier

Twórcy Half-Life'a i Portal'a, a także właściciele jednej z największych platform dystrybucji cyfrowej ruszyli z nowym projektem. Pipeline to eksperymentalny serwis, który pomoże postawić pierwsze kroki w branży gier wideo.

Praca w branży gier wideo jest marzeniem wielu młodych osób – jest ciekawa, dobrze płatna, pozwala dać upust własnej kreatywności i sprawia wielką satysfakcję. Ale jak wszędzie by zdobyć upragnione stanowisko konieczne jest odpowiednie doświadczenie. Czy jednak da się przeskoczyć to kryterium? Może wystarczy zabłysnąć talentem, wykształceniem i samodzielnymi projektami? Gdzie postawić krok, który zaprocentuje na przyszłość? Na te i inne pytania odpowie nowy program Valve.

Firma postanowiła wcielić do swoich szeregów młode, niewykształcone technicznie osoby, które zamierza wyszkolić w taki sposób, by odnieśli sukces. To właśnie oni będą prowadzić portal Pipeline, na którym znajdziemy wiele ciekawych informacji pomocnych w stawianiu pierwszych kroków w branży. Na razie na stronie znajdziemy jedynie powyższe wideo oraz FAQ, ale wkrótce materiały zostaną uzupełnione o m.in. wywiady z developerami, poradniki i inne ciekawostki.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.