[aktualizacja] Windows 8.1 Preview już dostępny!

Microsoft oficjalnie zaprezentował aktualizację swojego najnowszego systemu operacyjnego o nazwie Windows 8.1, która od dziś dostępna jest do pobrania w wersji Preview. Choć mamy już linki, pod którymi będzie można pobrać uaktualnienie, to są one jeszcze nieaktywne .
[aktualizacja] Windows 8.1 Preview już dostępny!

Co nowego w Windows 8.1?

Sklep Windows

– w systemie Windows 8.1 został on całkowicie zmieniony, co ma umożliwić użytkownikom bardziej efektywne i szybkie wyszukiwanie aplikacji. Zmiany to przede wszystkim lepsze wyszukiwanie na podstawie indywidualnych preferencji i nowe polecenia wyszukiwania w Bing – dostępne z poziomu interfejsu użytkownika. Listy aplikacji mają nowy wygląd, udoskonaloną nawigację i lepiej dostosowane treści.

Nowe możliwości monetyzacji

– system Windows 8.1 oferuje deweloperom nowe możliwości projektowania aplikacji, zarabiania na nich i zwiększenie zaangażowania użytkowników. Zaprezentowano m.in. karty upominkowe Sklepu Windows, które ułatwiają klientom zakup aplikacji, książek, gier i innych treści. Klienci będą mogli zasilić swoje konto Microsoft środkami pieniężnymi w lokalnej walucie i dokonać zakupu online w Sklepie Windows.

Nowe doświadczenia

– System operacyjny Windows 8.1 oferuje deweloperom szablony do prezentowania i opracowywania atrakcyjnych wzorów aplikacji. Aplikacje Windows 8.1 mogą współdziałać ze sobą, co umożliwia współdzielenie danych, ekranu oraz dostarcza bogatszych doświadczeń pośród całej gamy urządzeń, w tym tych z 8-calowym wyświetlaczem i mniejszym.

Prócz systemu operacyjnego Windows 8.1, Microsoft zaprezentował, jak deweloperzy za pomocą narzędzi oraz zasobów firmy mogą oferować zróżnicowane doświadczenia klientom korzystającym z urządzeń i usług firmy:

Visual Studio 2013

Preview oraz środowiska

.NET 4.5.1

Preview. Visual Studio 2013, przygotowany z myślą o nowej odsłonie systemu Windows, oferuje zestaw narzędzi do budowania bogatych, nowoczesnych aplikacji działających na Windows 8.1. Visual Studio 2013 ma umożliwiać deweloperom łatwiejsze i szybsze tworzenie aplikacji oraz usług przy użyciu nowoczesnych praktyk, funkcjonujących na urządzeniach mobilnych oraz w chmurze. Microsoft udostępnił również środowisko.NET 4.5.1 Preview, które umożliwia deweloperom budowanie aplikacji następnej generacji dla urządzeń i usług równocześnie rozwijając aktualne, kluczowe dla ich biznesu programy. Wersje Preview Visual Studio 2013 oraz.NET 4.5.1 są dostępne pod tym adresem. Więcej informacji o Visual Studio znajduje się tutaj.

Nowe możliwości dla deweloperów Windows Phone

– Microsoft ogłosił dzisiaj, że dostawy smartfonów z Windows Phone rosły sześć razy szybciej, niż reszta rynku smartfonów w ciągu ostatniego roku. Obecnie użytkownicy pobierają ponad 200 milionów aplikacji na Windows Phone 8 miesięcznie. Kolejna odsłona Windows Phone będzie zaprojektowana tak, by wspierać wszystkie aplikacje, które są teraz projektowane z użyciem podobnych narzędzi. Obecnie programiści mogą się rejestrować do Windows Phone Dev Center za 19 dolarów.

Aktualizacja:

Pliki ISO wersji Preview najnowszego Windowsa 8.1 są już dostępne do pobrania na stronie Microsoftu. Niestety , brakuje języka polskiego.