Windows Phone’a problemy z Google

Wraz z końcem tego dnia Google wyłącza protokół EAS dla swoich usług. Oznacza to, że od jutra użytkownicy Windows Phone stracą możliwość synchronizacji z Kalendarzem Google i Kontaktami Google. Microsoft już opracował łatkę, ale ta nadal nie jest dostępna.

Google na początku bieżącego roku ogłosił zamknięcie usługi Google Sync, która opiera się na rozwiązaniu ActiveSync firmy Microsoft. Zmiana ta wchodzi w życie z dniem jutrzejszym. Oznacza to też, że użytkownicy Windows Phone 8, którzy nie dostali jeszcze aktualizacji GDR2 (a więc większość z nich) stracą możliwość synchronizacji z Kalendarzem Google i Kontaktami Google.

Google od tej pory będzie używał protokołu IMAP dla poczty, CalDAV dla Kalendarza i CardDAV dla kontaktów. Windows Phone 8 z wyżej wymienionych obsługuje tylko IMAP (zatem synchronizacja poczty nadal będzie możliwa). Obsługa CalDAV i CardDAV ma się pojawić wraz z aktualizacją GDR2, która ma się pojawić „za kilka tygodni”.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.