Wyniki finansowe Apple’a poniżej oczekiwań

Apple osiągnął znakomite rezultaty jeżeli chodzi o sprzedaż iPhone'ów w drugim kwartale bieżącego roku. Wyniki iPada są jednak zauważalnie słabsze.

31,2 miliona iPhone’ów to o dwadzieścia procent więcej, niż w analogicznym kwartale rok temu. Porównując jednak ten sam okres jeżeli chodzi o tablety, jest już nieco gorzej: 17 milionów iPadów udało się sprzedać rok temu, a obecnie tylko 14,6 miliona.

Niestety, nie wiemy ile ze sprzedanych iPhone’ów to urządzenia najnowszej generacji, tak jak ile sprzedało się „dużych” iPadów, a ile iPadów Mini. Wiemy jednak, że Apple sprzedał 3,8 miliona komputerów Mac, czyli o 0,2 miliona mniej niż w tym samym kwartale rok temu.

Dochody Apple’a wyniosły 35,3 miliarda dolarów (o 0,3 miliarda więcej niż rok temu), ale zysk netto jest znacznie mniejszy (6,9 miliarda dolarów za drugi kwartał 2013 roku, 8,8 miliarda dolarów rok temu).

Przy okazji prezentacji swoich wyników, Apple zapowiedział nowe, niesamowite produkty, które pojawią się zarówno w tym, jak i w przyszłym roku. Niestety, nie wiemy o jakie chodzi, konkretnie.

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.