Xbox One jednak z grami niezależnymi!

Dziś rano informowaliśmy was o tym, że Microsoft rozważa zmianę polityki dotyczącej publikowania gier na Xbox One i nie będzie już wymagał od deweloperów kontraktu z wydawnictwem. Teraz potwierdza to sam Microsoft.

Według naszej wizji każdy może być twórcą. Każdy Xbox One może być wykorzystany do programowania. Każda gra i inne produkty mogą czerpać pełnymi garściami ze wszystkich funkcji Xbox One i Xbox Live. To oznacza samodzielne wydawanie gier. To oznacza Kincecta, chmurę i Osiągnięcia. To oznacza dużą widoczność na Xbox Live. Podzielimy się szczegółowymi informacjami na ten temat w sierpniu, na targach gamescom — czytamy w oficjalnym oświadczeniu Microsoftu.

Oznacza to, że nie tylko niezależni deweloperzy będą mogli publikować swoje gry dla Xbox One, ale również każda konsola Xbox One może stać się maszyną deweloperską, niezbędną do testowania gier.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.