„Telewizja powinna być online, dla wszystkich”

Cyfrowe media bez wątpienia zmieniły świat, w którym żyjemy. Gazety, czasopisma i stacje radiowe dostosowały się do nowych realiów. A co z telewizją?

Chad Hurley, współzałożyciel YouTube’a, ostrzegł nadawców telewizyjnych przed zagrożeniem, które ich, jego zdaniem, czeka. Uważa on, że telewidzowie nie godzą się już na oglądanie programów telewizyjnych, jak to ujął, na cudzych warunkach. Dowodem na to ma być badanie, z którego wynika, że 20 procent użytkowników Netflixa, czyli internetowej telewizji na żądanie, zdecydowało się rozwiązać umowę z operatorem klasycznej telewizji.

Zdaniem Hurley’a, te zmiany będą zachodziły coraz szybciej, a użytkownicy z czasem przestaną akceptować nawet blokady regionalne. Dowodem na to mają być różne nielegalne metody pozyskiwania treści niedostępnych w danym regionie i popularność tych metod. Uważa, że stacje telewizyjne albo zdadzą sobie z tego sprawę, i pójdą drogą Hulu czy Netflixa, albo staną się nieistotne.

Ciężko zaprzeczyć logice słów Hurley’a. Szkoda tylko, że większość usług telewizji na żądanie nie pozwala na korzystanie ich z naszego kraju.

0
Źródło: Finacial Review
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.