75 proc. ruchu internetowego w USA jest monitorowane przez NSA

Pojawiły się nowe informacje w sprawie monitorowania Internetu przez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa. Według nich, NSA jest w stanie monitorować 75 procent całego ruchu w amerykańskim Internecie, w tym czytać nasze maile i podsłuchiwać nasze rozmowy.

Program monitorowania Internetu, jak twierdzi NSA, ma na celu wykrywanie nietypowych zjawisk w ruchu sieciowym na terenie Stanów Zjednoczonych. Warto jednak też pamiętać, że tyczy się to również ruchu pochodzącego z innego kraju, który na skutek działania jakiejś usługi trafił na terytorium USA.

Informacje NSA otrzymuje bezpośrednio od usługodawców internetowych, a także od dostawców internetowych i telefonii komórkowych. Z oczywistych względów, przytłaczająca większość informacji jest ignorowana, a analizowane są tylko te, które, być może, „zagrażają narodowemu bezpieczeństwu”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.