Acer położy większy nacisk na Androida i Chrome OS

Firma Acer od początku odnosiła się krytycznie do obecnego stanu rzeczy na rynku komputerów osobistych i systemu Windows. Uważa Windows 8 za system "bez sukcesów", krytykuje też pomysł wydania na rynek Surface'a. A teraz będzie inwestował gdzie indziej.

Acer planuje zredukować ilość produktów wprowadzanych na rynek, które wykorzystują system Windows. Zaoszczędzony czas i pieniądze chce przeznaczyć na urządzenia z systemami Android i Chrome OS. Acer jest zdania, że w 2014 produkty z systemami Google’a zapewnią mu 30 procent całkowitych przychodów.

Ekipa odpowiedzialna za Windows musi coś zrobić, by na nowo wzbudzić lub wzmocnić zaufanie wśród użytkowników komputerów PC. Ludzie niechętnie kupują nowe produkty, i odkładają decyzje o ich zakupie na inny czas — twierdzi J.T. Wang, prezes Acera

Acer odnotował 11,4 miliona dolarów straty za drugi kwartał bieżącego roku. Rok temu, w analogicznym kwartale, mógł się pochwalić 1,9 miliona dolarów zysku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.