AMD poprawia płynność obrazu w kartach Radeon

Firma AMD, obecny producent kart z serii Radeon, zapowiedział wcześniej przez konto Twitter, że wkrótce możemy spodziewać się wydania nowych, bardziej dopracowanych sterowników Catalyst.

Chodzi o poprawienie problemów z płynnością, jakich doświadczają użytkownicy kart Radeon, które pracują w trybie CrossFireX. Producent wprowadził funkcję Frame Pacing, która ma poprawić płynność działania gier wykorzystujących DirectX 10 oraz DirectX 11. W kolejnej wersji sterownika poprawka zadziała również w grach DirectX 9 oraz na monitorach 4K, a także w konfiguracjach z wieloma monitorami – Eyefinity.

Problem polegał na tym, że poszczególne klatki obrazu pojawiały się na ekranie z różnymi opóźnieniami. Choć nie wpływało to w znaczący sposób na mierzoną liczbę klatek na sekundę, generowany obraz sprawiał wrażenie niezbyt płynnego przez liczne mikro-zacięcia. Nową wersję sterownika – obecnie w wersji beta – można pobrać

prosto ze strony AMD

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.