Android Device Manager: zgubiłeś telefon? Żaden problem

Zgubiłeś swój telefon, który działa pod kontrolą Androida? No to możesz mieć niezły kłopot, o ile nie zainstalowałeś dodatkowej aplikacji jak np. AirDroid umożliwiającej zlokalizowanie telefonu.

System Google domyślnie nie ma funkcji umożliwiającej sprawdzenie na mapie, gdzie jest telefon. Podobna opcja jest domyślnie dostępna jest dla użytkowników Windows Phone, a fani iPhone już od dawna mają oficjalną aplikację prosto od Apple.

Tymczasem Google zapowiada, że Android doczeka się podobnej opcji. Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy dostaną aplikację Android Device Manager, która umożliwi odnalezienie zagubionego telefonu lub tabletu. Ponadto będziemy mogli zdalnie włączyć maksymalną głośność dzwonka, nawet gdy telefon został wcześniej wyciszony

Android Device Manager prócz lokalizowania telefonu na mapie, umożliwi także zdalne usunięcie danych, gdy okaże się że odzyskanie telefonu będzie niemożliwe. Usługa będzie wymagała systemu w wersji 2.2 lub nowszej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.