Apple intensyfikuje walkę z podróbkami

Po ostatnich tragicznych wypadkach w Chinach, spowodowanych przez podrobione akcesoria Apple'a, z powodu których zginęła jedna kobieta, a drugi mężczyzna obecnie jest w śpiączce, Apple wprowadził w tym kraju akcję wymiany podrobionych akcesoriów na oryginalne. Teraz rozszerza tę akcję o kolejne kraje.

Akcja rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa do 18 października. W tych dniach każdy chętny mieszkaniec Chin, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Francji, Niemiec i Japonii może udać się do najbliższego Apple Store i oddać podróbkę ładowarki Apple’a do utylizacji. W zamian otrzyma nową, za którą zapłaci 10 euro.

Niestety, Polska nie jest uwzględniona. Najprawdopodobniej dlatego, że w naszym kraju nie ma oficjalnych sklepów Apple’a. Firma ta prowadzi sprzedaż w Polsce poprzez autoryzowanych resellerów. Ci, przynajmniej na razie, podobnej akcji nie zapowiadają.

0
Źródło: 9to5Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.