Apple kończy promocję na iCloud? Konkurencja to wykorzystuje

Firma Apple, wraz z zamknięciem usługi MobileMe, zaproponowała jej użytkownikom 50-gigabajtową, darmową przestrzeń dyskową w usłudze iCloud. Oferta ta jednak jest ograniczona czasowo. Ktoś wymyślił, jak to wykorzystać.

By ułatwić użytkownikom przesiadkę z MobileMe na iCloud, Apple zaoferował im 50 gigabajtów przestrzeni dyskowej na nowej usłudze. Sęk w tym, że oferta ta ważna jest do 30 września. Po tej dacie byli użytkownicy MobileMe a obecnie iCloud będą mieli do dyspozycji zaledwie 5 gigabajtów miejsca na e-dysku, a dodatkową przestrzeń będą musieli sobie dokupić.

Microsoft wykorzystuje tę okazję. Proponuje byłym użytkownikom MobileMe całkowite porzucenie iCloud na rzecz SkyDrive’a. Oferuje im dodatkowe 15 gigabajtów miejsca, za darmo, co oznacza, że w sumie będą mieć 22 gigabajty. Jedyne, co muszą zrobić, to przesłać na adres [email protected] kopię maila od Apple’a, w której ten informuje o zakończeniu promocji.

Bardzo dobre zagranie marketingowe. Użytkownicy usług Apple’a są jednak lojalnymi klientami. Ciekawi jesteśmy, jaka część z nich się skusi…

Did Apple cancel your extra MobileMe storage? Fwd the downgrade email to [email protected] for an extra 15GB of SkyDrive for 1 year

— SkyDrive (@SkyDrive) August 7, 2013

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.