Bethesda walczy z Xbox Live Gold

The Elder Scrolls Online to nowa gra MMO Bethesdy, za którą trzeba będzie płacić 14,99 dolara miesięcznie. Problem w tym, że opłata za gry wieloosobowe jest już, w przypadku Xboxa, zawarta w abonamencie Xbox Live Gold.

Bethesda chce pobierać od graczy abonament za możliwość grania w The Elder Scrolls Online. Nie powinno to być wielkim problemem w przypadku wersji Windows. Problem leży po stronie Xboxa. Użytkownicy tej konsoli mogą wykupić abonament Xbox Live Gold (koszt około 200 złotych rocznie), który obejmuje, między innymi, dostęp do usług typu premium oraz możliwość grania w trybie multiplayer.

Oznacza to, że na konsoli Microsoftu gracze płaciliby podwójnie za granie w najnowsze MMO Bethesdy. A to, zdaniem tej firmy, jest dostatecznym argumentem, by Microsoft zrobił dla niej wyjątek.

Nie wiadomo, czy Bethesda ma podobne żądania wobec Sony, który również będzie pobierał opłaty za możliwość grania w trybie multiplayer na PlayStation 4.

0
Źródło: OXM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.