Blackberry rozważa sprzedaż firmy!

Ceny akcji kanadyjskiego producenta telefonów wzrosły, zaraz po ogłoszeniu przez firmę, że jej zarząd bada "strategiczne alternatywy", w tym sprzedaż całej firmy.

Nic nie jest jednak przesądzone. Zarząd szuka najlepszego rozwiązania, które zadowoli zarówno akcjonariuszy, klientów i pracowników firmy.

Presja wciąż rośnie – po nieudanym debiucie Blackberry 10, pętla na szyi kanadyjskiego producenta zdaje się zaciskać z każdym dniem. W zeszłym miesiącu firma musiała zwolnić 250 pracowników. Po zwolnieniu 5000 osób w roku 2012 wydawało się, że sytuacja została ustabilizowana.

Nawet jeśli BlackBerry zdecyduje się sprzedać swoją firmę, pozostaje pytanie: kto ją kupi? Jeszcze kilka lat temu Microsoft, Orcale i inni giganci ustawialiby się w kolejce. W obecnej sytuacji, w której znajduje się BlackBerry nikt nie wydaje się być zbytnio zainteresowany przejęciem jeżynki.

0
Źródło: cbc.ca
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.