D-Link DGL-5500, router 802.11ac stworzony dla graczy

Nowy Mac Pro? Nie do końca. DGL-5500 to nowy router bezprzewodowy przeznaczony dla graczy, ale faktycznie mocno przypomina komputer Apple.

Jednak DGL-5500 został zapowiedziany jeszcze w styczniu, a więc na długo przed tym kiedy Apple zaprezentowało nową generację komputerów Mac Pro. Komputerów, które jeszcze oficjalnie nie pojawiły się w sprzedaży. Tymczasem nowy produkt firmy D-Link jest już oficjalnie dostępny w sklepach.

DGL-5500 to nic innego, jak router bezprzewodowy obsługujący najnowszy standard 802.11ac, czyli następcę popularnego 802.11n. Urządzenie obsługuje pasmo 2,4 GHz, w którym osiąga do 450 Mb/s oraz 5 GHz, gdzie może rozpędzić się do 867 MB/s. Producent wyposażył je w 4 gniazda LAN do 1 Gb/s, 1 gniazdo WAN i 1 port USB 2.0.

Nowy router obsługuje także technologię Qualcomm Steamboost, która szczególnie powinna przypaść do gustu graczom. To nic innego, jak QoS, tylko bardziej zaawansowany. W rezultacie niezależnie od obciążenia łącza DGL-5500 ma zapewnić użytkownikom idealne warunki do grania w Sieci. Sugerowana cena nowego routera to przy aktualnym kursie dolara ponad 630 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.