Dodatkowe centrum powiadomień w Windows Phone 8?

Jak dotąd jedynym centrum powiadomień w Windows Phone 8 był ekran główny smartfonu. Jego rolę spełniają aktywne kafelki, które wyświetlają notyfikacje od aplikacji, które reprezentują. Microsoft chce jednak dodać coś ekstra.

Większość mobilnych systemów operacyjnych posiada centrum powiadomień. Windows Phone tę potrzebę realizuje poprzez informacje na aktywnych kafelkach. Dzięki temu każdy użytkownik może sam zdecydować gdzie i co ma się mu wyświetlać. A co jeżeli nie chcemy przypinać jakiejś aplikacji do ekranu głównego, a chcemy mieć gdzieś zgromadzone z niej powiadomienia?

Odpowiedzią ma być osobne centrum powiadomień, które ma się pojawić wraz z aktualizacją GDR3, która ponoć jest już testowana przez Nokię. Dodatkowo, Nokia pracuje również ponoć nad własną nakładką do GDR3 (opracowała również nakładkę „Amber” dla GDR2, który jest już dostępny do pobrania), którą nazywa „Lumia Bitterswet Shimmer”. Jej częścią jest aplikacja Appetite, która ma ułatwiać znajdowanie nowych, fajnych aplikacji. Appetite jest opracowywany nie tylko dla Windows Phone 8, ale również dla systemu operacyjnego Asha.

Aktualizacja GDR3 ma się pojawić pod koniec bieżącego roku.

0
Źródło: Nokiapoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.