Elementary OS Luna już do pobrania!

W kwietniu 2011 roku grupa studentów wzięła na warsztat Ubuntu 10.10, wprowadziła w nim dużo zmian w interfejsie i wydała pod szyldem Elementary OS Jupiter.

System został dobrze odebrany przez społeczność, a grupa programistów postanowiła wprowadzić jeszcze więcej swoich pomysłów. Projekt Luna zaczął się od opracowania metody, by wszystkie aplikacje otwierały się i zamykały bez żadnego oczekiwania.

Nowa wersja systemu miała być wyposażona także w jeszcze bardziej dopracowany interfejs. Autorzy na swoim blogu nieustannie mówili o typografii i pokazywali imponujące, coraz bardziej dopracowane projekty graficzne, co w środowisku Linuksa nie jest częste. Pod tym względem Luna zupełnie nie przypomina Ubuntu, na którym bazuje, a użytkownicy OS X mogą wytropić sporo podobieństw.

Elementary OS Luna w finalnej wersji został wydany wczoraj i bazuje na Ubuntu 12.04 LTS. System można zupełnie za darmo (wystarczy w polu kwota wpisać 0) pobrać z oficjalnej strony

elementaryos.org

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.