EVE Valkyrie – z tą grą poczujesz się jakbyś naprawdę był w kosmosie

CCP Games - studio znane z EVE Online i Dust 514 od jakiegoś czasu pracowało nad demem technologicznym dla Oculus Rifta. Podczas targów Gamescom firma poinformowała, że wyniki ich prac były na tyle satysfakcjonujące, że postanowili wydać pełnoprawną grę,dla której gogle do wirtualnej rzeczywistości będą idealnym dodatkiem.

EVE Valkyrie, wcześniej znane jako EVE: VR, będzie wieloosobową grą akcji, w której wcielimy się w pilotów kosmicznych myśliwców, znanych z uniwersum EVE Online. Na razie twórcy nie zdradzili jeszcze większych szczegółów, ale oglądając poniższy zwiastun z fragmentami rozgrywki możemy mieć nadzieję na kupę dobrej zabawy. Perspektywa FPP z wnętrza kabiny statku jak znalazł pasuje pod Oculus Rifta. W końcu siedząc w fotelu przed PC poczujemy się jakbyśmy naprawdę lecieli w kosmosie.

Premiera gry została zapowiedziana na przyszły rok, na razie wyłącznie na komputery osobiste. Wydaje się, że po latach posuchy fani symulatorów kosmicznych będą w końcu mieli w czym wybierać. W 2014r. do sprzedaży trafią także m.in. Star Citizen, Elite: Dangerous i Limit Theory.

0
Źródło: Joystiq
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.