Fatalne wyniki konsoli Wii U

Wygląda na to, że konsola Wii U nie zapewni wielkich zysków firmie Nintendo. Firma wciąż jest na plusie, według jej sprawozdania fiskalnego, ale nie wygląda to zbyt dobrze.

Nintendo odnotował 88 milionów dolarów zysku za drugi kwartał bieżącego roku, czyli o 3,8 procent mniej, niż w analogicznym kwartale w ubiegłym roku. Jak twierdzi firma, swoje zyski zawdzięcza głównie korzystnemu kursowi jena oraz konsoli Nintendo 3DS.

Sytuacja z Wii U ma się dużo gorzej. Na rynek wprowadzono raptem 160 tysięcy konsol. Dla porównania, w poprzednim kwartale wprowadzono ich 390 tysięcy. Nintendo tłumaczy to brakiem kluczowych, własnych gier na tę konsolę i zapewnił, że ten problem wkrótce będzie rozwiązany.

Nintendo przewiduje, że do końca roku fiskalnego wprowadzi na rynek w sumie dziewięć milionów konsol Wii U. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki, musimy pogratulować optymizmu.

0
Źródło: Nintendo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.