Gamepad do Xboxa One od podszewki

Microsoft wydaje się być bardzo dumny z gamepada, jakiego zaprojektował dla Xboxa One. Czy ta duma jest uzasadniona będziemy musieli sami sprawdzić. Póki co na YouTube opublikowano obszerny materiał na jego temat.

Na poniższym, ponad siedmiominutowym klipie Larry „Major Nelson” Hryb, jeden z szefów Xbox Live, prowadzi wywiad z Zulfim Alamem, dyrektorem generalnym działu akcesoriów dla Xboxa. Obaj panowie prezentują gamepady od Xboxa 360 i Xboxa One i opowiadają o tym, co się zmieniło.

Ciekawą zmianą jest brak jakichkolwiek widocznych wkrętów w nowszym gamepadzie. Ten od Xboxa 360 je posiadał i, jak stwierdził Alam, po ośmiu godzinach grania owe wkręty stawały się nieprzyjemne, a przez co gamepad mniej wygodny.

Zmniejszono też, nieznacznie, rozmiar joysticków, a tak zwany „krzyżak” (D-Pad) jest zainstalowany bliżej płyty głównej. Nowy gamepad posiada też port microUSB, dzięki czemu możemy zdecydować, czy chcemy na nim grać bezprzewodowo, czy też podłączyć go kablem do konsoli. W przypadku wybrania pierwszej opcji, nowy gamepad, jak twierdzi Microsoft, ma mieć 20-krotnie większą przepustowość od swojego poprzednika i zapewniać mniejsze opóźnienia.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.