Gamepad Xboxa One od środka

Microsoft opublikował nowe wideo, w którym dokładnie omawia konstrukcję gamepada do Xboxa One. W tym układów scalonych i płytki drukowanej.

Na wideo Microsoft prezentuje usprawnienia, jakich dokonał od czasów gamepada dla Xboxa 360. W nowym padzie płytki drukowane zostały rozlokowane tak, by akumulator nie musiał wystawać pod obudową, tworząc charakterystyczny „garb”. Ponoć ulokowanie baterii było jednym z największych wyzwań przy projektowaniu nowego pada.

W efekcie jednak gamepad jest ponoć zauważalnie cieńszy, a powierzchnia służąca do pewnego trzymania go w rękach mogła zostać przeprojektowana, dzięki czemu, jak twierdzi Microsoft, pad jest wygodniejszy.

Usunięto również elementy mechaniczne z przycisków spustowych („triggerów”). Zastąpiono je elementami elektromagnetycznymi. Dzięki temu mają być one znacznie precyzyjniejsze od tych w padzie dla Xboxa 360.

Całe wideo prezentujemy poniżej:

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.