Google: Z Androida 4.x korzysta już 63% urządzeń

Google co miesiąc publikuje statystyki z których możemy dowiedzieć się jak wygląda aktualizacja smartfonów działających pod kontrolą Androida.

Z najnowszego zestawienia, w którym dane były zbierane do 1 sierpnia wynika, że już 63% smartfonów z Androidem działa pod kontrolą wersji 4.0 lub nowszej. Najwięcej, bo aż 34% do działania używa wersji 4.1, czyli pierwszej edycji systemu gdzie producent położył większy nacisk na płynność działania.

Gorszą wiadomością jest to, że na drugim miejscu jest wciąż Android 2.3 (Gingerbread), z którego wciąż korzysta 33% urządzeń. Ta wersja systemu zadebiutowała 2,5 roku temu, a wielu producentów telefonów nie decyduje się na aktualizację do edycji 4.0. Kolejne miejsce w rankingu należy właśnie do Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich), który ma wynik 22,5%.

Co ciekawe część użytkowników wciąż korzysta z pierwszych wersji Androida. Edycje 1.6 Donut, 2.1 Eclair oraz 2.2 Froyo wciąż są aktywne na 3,8% smartfonów. Więcej szczegółów i statystyk znajdziecie na

oficjalnej stronie Google

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.