HP ElitePad 900

ElitePad 900 to tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280×800 pikseli wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760. Jest to najczęściej spotykany układ w małych notebookach i tabletach z Windows 8. Choć jego wydajność nie pozwala na uruchomienie bardzo wymagających aplikacji, to z powodzeniem wystarcza do działania arkuszy kalkulacyjnych czy wyświetlania prezentacji multimedialnych. ElitePad jest bowiem urządzeniem kierowanym do odbiorców biznesowych i będzie świetnym kompanem służbowych podróży. Zabierając go do torby nie musimy się martwić o uszkodzenia ekranu, gdyż ten znajduje się za szybą z Gorilla Glass 2.
HP ElitePad 900

Tablet wyposażony został w dysk SSD o pojemności 64 GB, który niestety do najwydajniejszych nie należy. Maksymalna szybkość odczytu danych wyniosła 56,5 MB/s, średnia – zaledwie 36,5 MB/s. Nie przeszkadza to jednak w płynnym działaniu urządzenia. Łączność ze światem zewnętrznym w dowolnym miejscu zapewnia wbudowany modem HSPA+, tablet wyposażono także w interfejs Wi-Fi. Podczas zwykłej pracy, bateria tabletu wytrzymuje 4,5 godziny, podczas oszczędnej, przy przyciemnionym ekranie – nawet 13 godzin.

Jako opcja dostępne są bezprzewodowa klawiatura z interfejsem Bluetooth, stacja dokująca i etui z dodatkową baterią. Plastikowe etui chroni też tablet przed uszkodzeniami mechanicznymi, pozostawiając jednocześnie dostęp do wszystkich portów i przycisków umieszczonych na bokach obudowy.

Więcej:HPtablety