HTC One i Galaxy S4 już z aktualizacją do Androida 4.3

Kiedy Google zapowiedziało HTC One oraz Samsunga Galaxy S4 w wersji Google Play dostępnej z niezmodyfikowanym Androidem, wszyscy zastanawiali się jak to będzie z aktualizacjami.

W teorii smartfony powinny dostawać aktualizacje natychmiast, gdy tylko pojawi się nowy Android. Tymczasem jak podpowiada doświadczenie – nawet nie wszystkie smartfony z serii Nexus dostają aktualizację na czas. Dotyczy to zwłaszcza nietypowych odmian Nexusów dostępnych dla niektórych operatorów (np. Verizon wykorzystujący sieć CDMA).

Tymczasem wczoraj HTC opublikowało kod źródłowy kernela dla modelu One dostępnego przez sklep Google. Dzięki temu wszyscy domorośli modderzy mogą już zacząć tworzyć customowe romy, Jednak oficjalna aktualizacja do Androida 4.3 wciąż się nie pojawiała. Opisywane pliki

znajdziecie tutaj.

Na szczęście długo nie trzeba było czekać, bo już dziś użytkownicy zgłaszają, że Samsung Galaxy S4 i HTC One informuje o dostępnej aktualizacji do Androida 4.3. Aby zainstalować aktualizację wystarczy wejść w Ustawienia, wybrać Informacje o telefonie, a następnie Aktualizacje systemu.

0
Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.