Ile liczy największa na świecie kolekcja aparatów fotograficznych?

Dilish Parekh, fotoreporter z Bombaju podczas Światowego Dnia Fotografii pochwalił się największą kolekcją aparatów fotograficznych pobijając tym samym swój własny rekord 2634 sztuk.

Parekh przyznaje, że bez aparatów fotograficznych nie potrafi już żyć. Jego pasja kolekcjonerska rozpoczęła się 25 lat temu, kiedy to jego ojciec przekazał mu swój własny zbiór 600 aparatów. Przez ten czas fotoreporter uzbierał 4425 sztuk aparatów, co zapewniło mu miejsce w Księdze Rekordów Guinessa. Wśród zbioru znaleźć można wiele antyków najbardziej rozpoznawalnych marek w historii takich jak: Canon, Leica, Kodak, Nikon czy Zeiss.

Leica Reporter 250

Jednym z jego największych skarbów jest Leica Reporter 250 z 1934r., której wyprodukowano zaledwie 1000 sztuk. Aparat posiada unikalną konstrukcję, która mieści w sobie aż 10 metrów filmu (około 250 zdjęć na jednym filmie!). Parekh cieszy się także z posiadania aparatu Bessa II wyprodukowanego przez Voigtlandera – jednego z najstarszych, niemieckich koncernów optycznych, oraz Tessiny L – najmniejszego aparatu fotograficznego świata, ważącego zaledwie 155 gramów.

0
Źródło: Petapixel.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.