Iran zakazuje grania kobietami w League of Legends

League of Legends to obecnie jedna z najpopularniejszych gier komputerowych. Nic więc dziwnego, że pojawi się na tegorocznych igrzyskach World Cyber Games. Eliminacje w tym roku odbywają się m. in w Iranie i jak się okazuje, tamtejsi gracze zagrają w LoL'a na zupełnie innych zasadach.

Władze Iranu nie mają nic przeciwko eliminacjom jako takim. Nie chcą zakazywać też samego grania w League of Legends. Jedyną zabronioną rzeczą będzie…. granie kobiecymi postaciami. Nie udało nam się dotrzeć do żadnego oficjalnego uzasadnienia tej decyzji, domyślamy się jednak, że chodzi o skąpy ubiór i fakt, że kobiece modele w League of Legends mogą wydawać się atrakcyjne (przynajmniej dla kogoś, kto modele z gier komputerowych traktuje jako obiekty seksualne).

Wyjątkiem od tej reguły jest postać Annie, która jest jeszcze małą dziewczynką, która znajduje maniakalną przyjemność w podpalaniu swoich przeciwników magią ognia.

Gracze powinni być wdzięczni, że władzom Iranu nie przeszkadzały wszelkiego rodzaju potwory, maszkary i demony z bezkresnych otchłani.

0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.