Jak ukraść hasło z Chrome’a? To banalne!

Czy wiesz, że każda osoba, która ma przez chwilę dostęp do twojego komputera, może w kilka chwil poznać wszystkie hasła, jakie zostały zapamiętane przez przeglądarkę Chrome? Nie jest do tego potrzebna żadna dodatkowa aplikacja czy wiedza techniczna.

Google Chrome pozwala na podejrzenie wszystkich zapamiętanych przez niego haseł. Wystarczy udać się do ustawień przeglądarki, wybrać ustawiania zaawansowane, zajrzeć do menadżera haseł i… już. Przy każdym serwisie, dla którego jest zapamiętane hasło, można wcisnąć przycisk, który owo hasło wyświetla.

Firefox posiada tę samą wadę, ale z pewną drobną, ale jakże ważną różnicą. Przeglądarka ta również pozwala na podejrzenie haseł, ale można ustawić kolejne hasło, które należy wpisać, zanim aplikacja nas dopuści do menadżera. Chrome takiej funkcji nie oferuje. Użytkownikom tej przeglądarki sugerujemy więc dużą ostrożność…

0
Źródło: The Guardian
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.