MixBit – lepsza alternatywa dla Vine i Instagrama

Dzielenie się w sieci zmodyfikowanymi zdjęciami wykonanymi smartfonami nie jest już modne. Teraz największe zainteresowanie budzą serwisy umożliwiające publikowanie krótkich, parosekundowych filmów wideo. Do grona Instagrama i Vine dołączył właśnie bardzo poważny konkurent.
Mixbit

Mixbit

Aplikacja przeznaczona na iPhone’y (szykuje się także wersja dla smartfonów z Androidem) została stworzona przez Steve’a Chen’a i Chada Hurly’ego – pomysłodawców popularnego od lat YouTube. Mixbit umożliwia użytkownikom nagrywanie trwających maksymalnie 16 sekund ujęć – czyli nieznacznie więcej niż Instagram (15 sekund) i Vine (6 sekund). Istotą jednak tej aplikacji jest fakt, że pozwala ona połączyć nawet 256 ujęć w jeden klip o ponad godzinnej długości.

Ujęcia możemy nie tylko dowolnie przycinać, kasować czy zmieniać ich kolejność. Możemy nawet włączyć do swojego filmu nagrania innych użytkowników lub zaimportować te, które przechowujemy w telefonie. Twórczość pierwszych użytkowników możecie zobaczyć już na oficjalnej stronie Mixbit.com.

Mnie zastanawia jedynie dlaczego nie zrezygnowano z interfejsu wymagającego od użytkownika trzymania wciśniętego przycisku nagrywania. Przy dłuższych ujęciach jest to niewygodne i w przypadku przesunięcia palca powoduje efekt „haczenia” się filmiku.

0
Źródło: CNN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.