Największe chińskie fabryki elektroniki w opałach

Chińskie władze przeprowadzą dochodzenie dotyczące fabryk Foxconn i UniMicron. Nie będzie ono dotyczyło jednak warunków pracy, a zatruwania przez nie środowiska naturalnego.

Obie fabryki i ich tajwańscy właściciele są oskarżeni o zatruwanie okolicznych rzek. Obie, rzecz jasna, nie przyznają się do winy, twierdząc, że ich działania są zgodne z prawem i wszystkimi ekologicznymi standardami. Władze chińskie zapowiadają jednak, że jeżeli zarzuty okażą się zgodne z rzeczywistością, „zostaną podjęte odpowiednie działania”.

Czemu powinniśmy się tym interesować? Obie fabryki są kluczowe dla wielu gigantów w branży elektroniki użytkowej, w tym dla Apple’a i Microsoftu. Dochodzenie i ewentualne wyciągnięcie konsekwencji może oznaczać kłopoty dla tych firm. Co z kolei może oznaczać mniejszą ilość towaru na rynku oraz wyższe ceny…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.