Nintendo 2DS – nowa, przenośna konsola wejdzie na rynek już w październiku

Niedawno Nintendo ogłosiło swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2013r., z którego dowiedzieliśmy się, że choć WiiU sprzedaje się fatalnie (zaledwie 160 tys.egzemplarzy) to jej przenośny brat - 3DS po raz kolejny bryluje w rankingu najlepiej sprzedających się konsol na rynku amerykańskim (1,39 miliona sztuk). Najwyraźniej Nintendo wyciągnęło z tego odpowiednie wnioski i postanowiło zainwestować w nowy model handhelda.

Nintendo 2DS stanowi model pośredni między starym DS-em, a Nintendo 3DS. Technicznie rzecz biorąc będzie posiadał te same elementy co 3DS, ale nie będzie wyświetlał obrazu w trójwymiarze. Konsola będzie w pełni kompatybilna z tytułami przeznaczonymi na poprzednie modele, a zatem na start dostanie sporą bibliotekę gier.

Dzięki rezygnacji z technologii stereoskopowej oraz prostszej formie (zauważcie, że konsola nie jest składana) Nintendo zdołało obniżyć cenę urządzenia do 130$ (około 421 zł). Najnowszy model 3DS XL kosztuje około 800zł. Jeśli komuś nie zależy na technologi 3D nie będzie musiał już zatem za nią przepłacać.

Konsola dostępna będzie w dwóch kolorach – czerwonym i niebieskim, a na sklepowe półki trafi już 12 października tego roku.

Przy okazji Nintendo ogłosiło także obniżkę ceny WiiU. Od 20 września konsolę będzie można zakupić za 299$ (50$ mniej niż obecnie).

0
Źródło: All Games Beta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.