Nokia Lumia 1520 jest naprawdę wielka!

Nokia Lumia 1520 jest naprawdę wielka!

Wyraźnie widać na nim, że Lumia 1520, wcześniej znana wszystkim jako “Nokia Bandit”, posiada wyświetlacz o rozmiarze zbliżonym do 6″, o których mowa jest od samego początku, jak tylko zaczęły pojawiać się pogłoski na temat nowego phabletu Finów. Urządzenie ma oferować rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, przez co wiadomo, że będzie oparte na platformie Windows Phone 8 z aktualizacją GDR3, która wprowadza możliwość korzystania z rozdzielczości Full HD.

W poliwęglanowej obudowie znaleźć mamy także czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z taktowaniem około 2,3 GHz oraz 20-megapikselowy aparat cyfrowy, choć nie wiadomo w jakiej technologii wykonany (czy obecne jest PureView chociażby).

Pozostała specyfikacja na razie pozostaje tajemnicą, chociaż spodziewać się możemy naprawdę wielu fajerwerków, bo Nokia chce szturmem wejść w ten rynek.

Urządzenie najprawdopodobniej zadebiutuje w okolicach września, kiedy to zostaną zaprezentowane także nowe phablety konkurencji, m.in. Samsung Galaxy Note III.