Nowy Nexus 7 jest mało odporny na zderzenia z podłogą

Premiera każdego nowego urządzenia momentalnie przekłada się na jedno. Na YouTube pojawia się wysyp "drop testów", czyli ujmując to prostszymi słowami – to filmy z rzucaniem telefonem/tabletem o ziemię.

Tym razem do testów przystąpiła ekipa Android Authority, a obiektem tortur była najnowsza wersja tabletu Google Nexus 7. Pierwszy test polegał na zrzuceniu urządzenia „na plecy”, tak by wyświetlacz ucierpiał możliwie najmniej. Efekt – na pierwszy rzut oka tablet przeżył bez żadnych problemów i większych zarysowań. Po chwili okazało się jednak, że coś poszło nie tak i w obudowie zaczął brzęczeć jeden z elementów tabletu, a jego uruchomienie było niemożliwe.

Mimo wszystko autor filmu postanowił upuścić tablet boczną krawędzią do dołu, by sprawdzić jak węższa ramka ekranu wpływa na jego wytrzymałość. Jednak podczas upuszczania tablet przechylił się i upadł ekranem prosto na beton. Tym sposobem pozbyto się jeszcze całego ekranu. Pozostałe próby upuszczenia tabletu dramatycznie pogorszyły jego kondycję. Właściciele nowego Nexusa powinni chyba pomyśleć nad jakimś etui.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.