Tak wygląda druk 3D w stanie nieważkości (film!)

W czerwcu przyszłego roku odbędzie się piąta misja SpaceX mająca na celu uzupełnienia zaopatrzenia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wtedy też na stacji zostanie zainstalowana pierwsza drukarka 3D działająca w zerowej grawitacji.

NASA przygotowała nagranie wideo, na którym pokazuje zastosowanie technologii druku 3D na stacji kosmicznej. Astronauci w każdej chwili będą mogli wydrukować potrzebne części, czy narzędzia opracowane przez inżynierów na Ziemi. Astronauta Timothy „TJ” Creamer stwierdza wprost, że drukarki 3D umożliwią „Technologię replikacji znaną ze Star-Treka”. Ciężko nie zgodzić się z Creamerem:

Drukarka do drukowania w stanie nieważkości została stworzona przez firmę o adekwatnej nazwie: Made in Space i pomyślnie przeszła pierwsze testy podczas parabolicznych lotów, które dość dobrze odwzorowywują stan nieważkości.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.