Pamięci RRAM będą naprawdę tanie!

Kilka dni temu informowaliśmy was o firmie Crossbar, która postanowiła zająć się nowym rodzajem pamięci masowej o nazwie Resistive RAM. Jeden układ RRAM ma pomieścić terabajt danych, a owe układy można instalować wertykalnie w celu powielenie pojemności. Mają też być 20-krotnie szybsze i 20-krotnie bardziej energooszczędne od pamięci NAND flash. Ile to będzie kosztować?

Redakcja Neowina postanowiła się dowiedzieć, czy potencjalna rewolucja, jaką zwiastują układy RRAM, będzie się wiązała z większymi kosztami. Oto odpowiedź, jaką otrzymała:

Nie ujawniamy kosztów, bo te jeszcze nie zostały oszacowane. To zależy od wielu czynników, zastosowań i ilości produkowanych układów. Jednakże nasza technologia lepiej wykorzystuje przestrzeń w układzie scalonym i jest wydajniejsza od NAND. Crossbar będzie w stanie zapewnić, za tę samą cenę, dwukrotnie wyższą gęstość od NAND przy znacznie większej wydajności — twierdzi Crossbar.

Typowa cena 64-gigabajtowej kości NAND flash to… 7,5 dolara.

Aktualnie prowadzimy rozmowy z odlewniami. Przez następne dwa-trzy lata będziemy wprowadzać na rynek nasze rozwiązania, najpierw w formie wbudowanej, a następnie jako autonomiczny produkt Crossbara, aż w końcu zaczniemy sprzedawać naszą własność intelektualną — mówi przedstawiciel Crossbara. Innymi słowy, na pierwsze układy RRAM w konsumenckich urządzeniach jeszcze sobie poczekamy…

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.