Procesor Apple A7 o „niespotykanej” wydajności

Już za kilka tygodni Apple zaprezentuje swojego nowego iPhone'a. Czy iPhone 5S będzie wydajniejszy od swojego poprzednika? Według niepotwierdzonych informacji: tak. I to znacznie.
Rzekomy wygląd iPhone'a 5S (źródło: Weekly Ascii)

Rzekomy wygląd iPhone’a 5S (źródło: Weekly Ascii)

Według Claytona Morrisa, dziennikarza i prezentera telewizji Fox News, w nowym iPhone będzie zainstalowany procesor Apple A7, który ma być o 31 procent wydajniejszy od aktualnie wykorzystywanego A6. Dodatkowo, w smartfonie zostanie umieszczony ponoć dodatkowy procesor dedykowany aparatowi fotograficznemu smartfonu.

Sources are telling me the new iPhone’s A7 chip is running at about 31% faster than A6. I’m hearing it’s very fast.

— Clayton Morris (@ClaytonMorris) August 25, 2013

I’ve also heard there’s a separate chip devoted to motion tracking. Should be an interesting camera upgrade.

— Clayton Morris (@ClaytonMorris) August 25, 2013

Redakcja 9to5Mac uzupełnia te doniesienia, twierdząc, że Apple testuje 64-bitową wersję układu A7. Nie wiadomo jednak, czy to właśnie ta wersja trafi do iPhone’a 5S. 64-bitowa wersja zapewnia ponoć płynniejsze animacje interfejsu systemu iOS 7.

W smartfonie ma się pojawić również czytnik linii papilarnych. Telefon ma być dostępny w wersjach czarnej, białej i złotej.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.